Egy egyéni fejlesztés az önmagadhoz való kapcsolódásod egyik legmeghatározóbb szakasza. A folyamat alatt a fókusz kizárólag rajtad van. Ez az a tér, ahol 6-12 ülésen át minden kérdésed, elakadásod, bizonytalanságod személyre szabott figyelmet kap és minden eddigi tapasztalatom a te szolgálatodba álltom. Az egyéni fejlesztés célja, támogatni téged abban, hogy a saját erőforrásaidra támaszkodva, vezetett eszközök mentén találhasd meg a megoldásaidat. Az én célom, hogy a közös munka során elérjük a te célodat, legyen szó karrierről, magánéletről vagy átfogó önismereti elmélyülésről.
Az egyéni munka a teljes figyelem élményét nyújtja. Míg a csoportos fejlesztés során a különböző perspektívák és a csapatdinamika inspirálhat, az egyéni fejlesztésben minden egyes perc kizárólag a te igényeidhez és céljaidhoz igazodik. A beszélgetések során mélyebbre ásunk, mint amit egy csoportos környezet megengedhetne.
Miben más nálam az egyéni fejlesztés?
Pszichológiai végzettséggel rendelkező szakemberként olyan szemlélettel tekintek egy egyéni fejlesztésre, amely túlmutathat a hagyományos coching megközelítésen. Viselkedéselemzőként -ha igényled- van lehetőségem hozzásegíteni téged ahhoz, hogy mélyebb összefüggéseket tárjunk fel a viselkedési mintáid tekintetében és olyan megoldásokat dolgozzunk ki, amelyek nemcsak hatékonyak, hanem fenntarthatóak is az életedben.
Ez az integrált szemlélet garantálja, hogy a közös munka során holisztikusan vizsgáljuk a működésed aspektusait. Játékos, sokszor meghökkentő módszerekkel vezetlek egy jóval átfogóbb megértéshez és saját megoldásaidhoz.
Mindez időbe, figyelembe, energiába telik. Egy folyamat általában 6-12 ülésből áll, attól függően, hogy milyen célokat szeretnél elérni, és milyen tempóban van lehetőséged haladni. Az ülések általában 2-3 hetente követik egymást, hogy legyen időd beépíteni és gyakorolni az új ismereteket. Az első találkozás egy úgynevezett „ismerkedő” alkalom, amely során meghatározzuk a coaching folyamat irányát, és közösen kijelöljük a célokat. Erről bővebben a “diagnosztika és felmérés” szakaszban olvashatsz.
Fontos, hogy egyszerre csak egy témát dolgozunk fel. Ha több területtel foglalkoznál, arra sorrendben van lehetőség. Fókuszáltan haladunk az általad megválasztott prioritások szerint.
Mikor segíthet egy egyéni fejlesztés? Hozok néhány hétköznapi példát, milyen helyzetek súgják, hogy jól jönne a segítség.
Bizonytalan vagy abban:
Például:
A sort a végtelenségig lehetne folytatni. Minden esetre igaz, hogy nincs „általános recept”; a folyamat végig a te értékeidhez, céljaidhoz és aktuális helyzetedhez igazodik.
Ha készen állsz arra, hogy önmagadra összpontosíts, és a lehető legnagyobb figyelmet kapd a fejlődésed érdekében, az egyéni fejlesztés a te utad.